Jak spolupracovat

Mám zájem

Pokud máte zájem spolupracovat jako mentor předmětů s robolaada.cz, kontaktujte nás na e-mail info@robolaada.cz. Do předmětu e-mailu prosím zadejte „Spolupráce na výuce“ a doplňte názvy až 3 předmětů včetně třídy, o které byste se chtěli starat. Např. „Spolupráce na výuce | Matematika 5.r | Fyzika 8.r | Informatika 6.r.“

Pro rychlý přehled, co je neobsazeno, může sloužit stránka http://robolaada.cz/pro-zaky/, kde předměty, které nemají odkaz do další sekce, nemají svého „mentora“.

Pokud nějaký předmět není uveden v daném ročníku nebo se jedná o speciální předmět, nic se neděje, předmět pro Vás vložíme. V dané chvíli je soupis předmětů vytvořen dle obecných informací, každá škola však má možnost si tematické plány přestavět pro sebe.

E-mail prosím zasílejte ze školního e-mailu pro ověření, že jste učitel a na škole učíte. V těle e-mailu již v podstatě nic psát nemusíte, ale pokud chcete o sobě zanechat pár informací na webu, můžete zaslat svojí profilovku typu, jak je na odkaze profilu autora roboLaada. Odkaz na váš profil by byl pod každým Vaším příspěvkem.

Obratem Vás budeme informovat, zda je v daném předmětu možnost spolupráce, či případně Vás zvolíme jako náhradníka. Moc děkujeme za Váš zájem o spolupráci.

Zasílání materiálů

Jakmile budete mít připravený výklad k Vámi vybranému tématu (většinou to, co zrovna probíráte se svými žáky), zašlete prosím e-mail na info@robolaada.cz s předmětem nejlépe ve tvaru: „Výuka | ročník | předmět | Název tématu“, např: „Výuka | 7.r | Matematika | Přímá úměrnost“. Takto se nám e-maily nejlépe zpracovávají, ale i jiná forma pro nás není překážkou :).

V těle emailu, prosím, zašlete odkaz na video (nejlépe z Vašeho účtu na youtube.com) nebo html kód pro vložení videa. Pokud nevíte, jak na videa, můžete si projít náš tutorial pro zachytávání videí, ukládání na youtube.com a získání kódu pro vložení do stránky.

Dále můžete přiložit nějaký výukový materiál (1 soubor max. 3 MB ve formátu .pfd, .jpg – tvar např. 7r_matematika_prima_umernost.jpg) a jeden soubor pro procvičení dané látky (1 soubor max. 3 MB ve formátu .pfd, .jpg – tvar např. 7r_matematika_prima_umernost_cviceni.jpg).

Pokud do příspěvku k Vašemu videu chcete vložit doprovodný text (max. rozsahu normostrany A4), je možnost je zaslat také vložením do těla e-mailu se startovní značkou „—vlozeni_textu_zacatek—“ a ukončovací značkou „—vlozeni_textu_konec—“.

Nakonec informaci o podpisu v příspěvku na web podpis ano/ne + znění či odkaz na Váš profil ano/ne.

U všech materiálů zůstáváte jako autor Vy, nemusíte se bát, že Vám je někdo bude vykrádat a přivlastňovat si je. Pokud materiály použije, musí řádně citovat.